Σημαντική βαθμολογική ανάσα, που την φέρνει στην 11η θέση της βαθμολογίας με 20 βαθμούς, πήρε η ομάδα μας, η οποία επικράτησε με σκορ 2-0 του Κένταυρου Βριλησσίων, στην Εργάνη.

Στο 8ο λεπτό ο Κοτόφ έκανε το 1-0 για την ομάδα μας, ενώ ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης. Στο 50′ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Θεοδωρίδη, με τη Δόξα να εκμεταλλεύεται την αριθμητική της υπεροχή στο 68ο λεπτό, όταν ο Δόσης κέρδισε πέναλτι, το οποίος εκτέλεσε εύστοχα ο ODWONG, κάνοντας το 2-0. Στο 83ο λεπτό με δέκα ποδοσφαιριστές έμεινε και η Δόξα, καθώς αποβλήθηκε ο Μουσάι. Με 9 παίκτες ολοκλήρωσε το ματς ο Κένταυρος, για λογαριασμό του οποίου αποβλήθηκε στο τέλος ο Ένσι.

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ (Πέτρος Μπόντζος) Τσιώσης, Μουσάι, Τασιουλής, Βουρλούμης, Ρεγκινίδης, Πιτσινός, Κοτόβ (89′ Χατζηπέτρος), Αγγελακόπουλος, ODWONG, Δόσης (90′ Γιακουμής), Τυράκης.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Αγγελος Εμμανουηλίδης) Μπάτσας, Κουτσουβέλης, Γαληνάκης, Κολιός, Μπότσης (20′ λ.τρ. Δέτσης), Κουλιούρης (70′ Μέτσο), Μανίκας (90′ Δημητριάδης), Δαραμούσκας, Σκεντέρης (46 Θεοδωρίδης), Ένσι, Κωνσταντάκης.